• 58
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    58
    Shares

सुर्खेत साउन ३० गते ।
जिल्ला प्रशासन कार्यालय सुर्खेतले भदौ १ गते बिहान ६ बजे देखि भदौ ५ गते राति १२ बजे सम्म का लागि लागु हुने गरि निषेधाज्ञा जारि गर्ने निर्णय गरेको छ। ल्लिा कोरोना संकट ब्यबस्थापन समिति को आज बसेको बैठक को सिफारिस र आजै बसेको जिल्ला सुरक्षा समिति को बैठक को निर्णय अनुसार स्थानिय प्रशासन ऐन २०२८ को दफा ६९३० र संक्रामक रोग ऐन २०२० को दफा २ बमोजिम निषेधाज्ञा लगाउने निर्णय गरिएको हो। बिरेन्द्रनगर नगरपालिका का क्षेत्रमा कोरोना भाइरस का संक्रमित संख्या बढ्दै गयपछि यस बाट हुन सक्ने जोखिम लाइ कम गर्न निषेधाज्ञा जारि गर्न लागिएको हो।

स्वास्थ,सुरक्षा,बिधुत,दुरसञ्चार,दुध,खानेपानी,फोहोरमैला ब्यबस्थापन,ग्यास,पेट्रोलियम पदार्थ,औसधिपसल,तरकारि पसल भने सञ्चालन गर्न पाइने छ त्यस्तै स्वास्थ संस्था तथा अत्यावश्यक सेवा का कार्यालय हरु बाहेक बैंक तथा बित्तिय संस्था सहकारी सहित सबै सरकारि निजि तथा गैरसरकारि क्षेत्र का कार्यालय बाट प्रबाह हुने सेवा बन्द रहनेछन। साथै मृत्युरदाहसंस्कार मा १५ जना सहभागी हुन पाइनेछ भने अन्य बिबाह ब्रतबन्ध लगायत का भिड हुने कुनै किसिम का जमघट लगायत का क्रियाकलाप बन्द गर्ने निर्णय पनि भएको छ।

एम्बुलेन्स,शबबाहन, दमकल,झण्डावाल सवारी,स्वास्थ र कुटनैतिक नियोग का सवारि साधन एबम सञ्चारकर्मी का सवारि साधन र अत्यावश्यक सेवा सञ्चालन मा प्रयोग भएका सवारि साधन भने सञ्चालन हुन पाउनेछन।जिल्ला भित्र प्रवेश गर्ने नाकाहरु बबई, कालिमाटी काल्चे र कुइनेबाट भित्रिने व्यक्तिहरुको ३ दिन भित्रको एऋच् त्भकत ल्भनबतष्खभ आएको च्भउयचत देखाएर मात्र प्रवेश गर्न दिने साथै सो को चेकजाँचको सहजीकरणको लागि जिल्ला जनस्वास्थ्य सेवा कार्यालयले स्वास्थ्यकर्मीको व्यवस्थापन गर्ने जस्ता निर्णयहरु आज बसेको बैठक ले निर्णय गरेको हो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here