• 5.4K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    5.4K
    Shares

बाँके असोज १४ गते ।
रुपैडिया बजार यतीबेला ठेलमठेल भीड हुनु पर्ने हो । नेपालीहरुका महत्वपूर्ण चाडपर्व भित्रिएसँगै नेपालगन्जसँग सीमा जोडिएको भारतीय यो बजार चलायमान हुन्थ्यो ।

तर अहिले छैन् । कोरोना महामारीका कारण सरकारले नाका सील गरेपछि दैनिक पाँच करोडबढी कारोवार हुने रुपैडिया बजार सुनसान भएको छ । दैनिक रुपमा खाद्यान्न, लत्ताकपडा, मेसिनरी औजार, औसधि देखि हरेक सानातिना सामाग्री खरिदमा समेत बाँके,बर्दिया, सुर्खेत र दाङ समेतका नागरिकहरू सिमावर्ती बजार पिग्ने रुपईडिहाको दैनिक ५ करोड बढीको ब्यापार नेपालीहरुबाट नै हुने गर्दै आएको जानकार बताउछन् ।

कोरोना कहर र त्यसपछि गरिएको लकडाउन र सिमानाका सिल भए संगै भारतिय सिमावर्ती बजार रुपईडिहा सुनसान बनेको छ , जसको कारण त्यहाका केही ब्यापारीहरु बिस्तावित समेत भएको जनाइएको छ । लकडाउन र सिमानाका सिल हुँदा नेपालि बजार नेपालगन्जलाई भने फाइदा भएको छ ।

दैनिक करोडौं रुपैयाँको कारोबार सिमावर्ती बजारमा हुँदा नेपालगन्ज बजार भने सुनसान हुने गरेकोमा अहिले भने नेपालगन्ज बजारमा राम्रो कारोबार हुँदै आएको ब्यापारीहरु बताउछन् । नेपालगन्ज घरवारीटोलमा कपड़ाको व्यापार गर्दै आएका दिपक खरेलका अनुसार पहिलेको तुलनामा नेपालगन्जको व्यापार धेरै राम्रो छ । हामी नेपालगन्जका ब्यापारीको लागि त सिमानाका सधै भरी नै बन्द भए राम्रो हुन्छ । पहिले व्यापार थिएन अहिले कोरोना कहरमै भए पनि व्यापार राम्रो छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here