• 8
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    8
    Shares

बाँके फागुन १५ गते ।
बाँकेको कोहलपुर नगरपालिकामा अपाङ्गता भएको व्यक्तिहरुको संख्या आठ सय ७४ जना रहेको पाइएको छ । कोहलपुर नगरपालिकाले दुई वर्ष अगाडि गरेको सर्वेक्षणमा सात सय ९० जना अपाङ्गता भएको तथ्याङ्गक सार्वजनिक भएको थियो । आर्थिक वर्ष २०७७/०७८को साउनदेखि हालसम्म ८४ जना नयाँ अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुलाई अपाङ्गता परिचय पत्र वितरण गरिएको कोहलपुर नगरपालिकाकी उपप्रमुख एवम् अपाङ्ग समन्वयन समितिकी अध्यक्ष सञ्जु कुमारी चौधरीले जानकारी दिएकी छिन् ।

राज्यले अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुलाई चार वर्गमा विभाजन गरिएको र कोहलपुर नगरपालिकाले अपाङ्गताको स्वरुप अनुसार अपाङ्गता परिचय पत्र उपलब्ध गराउँदै सोहि अनुसार वर्गिकरण गरिएको बताएकी छिन् । महिला तथा बालबालिकाशाखाकी प्रमुख रिना थापाले आर्थिक वर्ष २०७७/०७८को साउनदेखि हालसम्म ५० जना शारीरिक अपाङ्ग, ११ दृष्टि सम्बन्धीका अपाङ्ग, चार जना सुनाई सम्बन्धीका अपाङ्ग, तीन जना बोलाई सम्बन्धीका अपाङ्ग, नौ जना बौद्धिक अपाङ्ग, दुई जना मानसिक अपाङ्ग र पाँच जना बहु अपाङ्गलाई परिचय पत्र वितरण गरिएको बताईन् ।

अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुको पहिचान गरी उनीहरुको अवस्था अनुसार राज्यले विभिन्न सहयोग गर्नुपर्ने अपाङ्गता नवजीवन केन्द्रकोहलपुरका अध्यक्ष दयाराम अधिकारीले बताएका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here