• 25
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    25
    Shares

बाँके बैशाख ४ गते ।
थारु कल्याणकारिणी सभा नगर सभा नेपालगञ्जले शनिवार माघ मिलन कार्यक्रमको समिक्षा बैठक तथा आम्दानी र खर्चको सर्बजनिक सुनवाई गरेको छ । थारु कल्याणकारिणी सभा नगर सभा नेपालगञ्जका अध्यक्ष बासमति थारुको अध्यक्षतामा नेपालगञ्जमा एक कार्यक्रमका बिच उक्त सर्बजनिक सुनवाई गरेको हो ।

सभाले २०७६ र २०७७ सालमा नेपालगञ्जमा आयोजना गरेको माघ मिलन कार्यक्रमको एकचोटी सर्बजनिक सुनवाई गरेको नेपालगञ्ज नगरसभा अध्यक्ष बासमति थारुले बताए । कोरोना महामारीका कारण २०७६ सालको माघ मिलन कार्यक्रमको सर्बजनिक सुनवाई ‘समयमा गर्न नसकेको नेपालगञ्ज नगर सभा अध्यक्ष थारुले बताए । सर्बजनिक सुनवाई कार्यक्रममा माघ मिनल कार्यक्रम गर्दा प्रप्ता सहयोगको श्रोत तथा भएको खर्चका प्रतिबेदन नेपालगञ्ज नगर सचिव सम्भु थारुले प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रमका सहभागिले सचिवले प्रस्तुत गरेको प्रतिबेदन माथि छलफल गरी आ आप्mनो सुझाव दिएका थिए । कार्यक्रमको समिक्षा गर्दै थारु कल्याणकारिणी सभा बाँकेका अध्यक्ष बिनोद थारुले माघ मिलन कार्यक्रम एकताको सन्देश दिने भएकाले निरन्तरता दिनुपर्ने बताए । यसले थारु समुदायको पहिचान स्थापित गर्ने थारुको भनाई थियो । थारु कर्मचारी संघ बाँकेका अध्यक्ष जित बहादुर थारुले कार्यक्रमको प्रशंसा गर्दै माघ मिलन कार्यक्रम गर्दा थारु भाषा, संस्कृति संरक्षणमा टेवा पुगेको बताए ।

यस्तै ब्रिनोज कान अस्पताल नेपालगञ्जका कार्यकारी निर्देशक पुरन थारुले नेपागञ्जमा माघ मिलन कार्यक्रम भव्य र सम्भ तरिकाले सम्पन्न हनु आपैmमा गौरबपुर्ण भएको बताए । सहयोग रकमबाट कार्यक्रम सम्पन्न गर्न निकै चुनौती भएकाले आयोजकको प्रशंसा समेत थारुले गनुभयो । यस्तै कार्यक्रमा बोल्दै सहित्यकार सोम डेमन्डौराले माघ पर्बलाई राष्ट्रिय पर्बको रुपमा स्थापित गर्नका लागि माघ मिलन कार्यक्रमले सहयोग पुर्याएको बताए ।

माघ पर्ब थारु इतिहास संग जोडिएकाले यो पर्ब आपैmमा महात्पुर्ण पर्बको रुपमा रहेको डेमन्डौराको भनाई थियो । कार्यक्रममा थारु महिला सभा बाँकेका अध्यक्ष ललिता थारु, थारु पत्रकार संघ बाँकेका अध्यक्ष भगतराम थारु, समाजसेवी दिनेश सिंह थारु लगायत् थारु अगुवा बुद्धिजीबीहरुको सहभागिता थियो । कार्यक्रमका सहभागिले नयाँ बर्ष २०७८ सालको शुभकामना समेत एकआपसमा आदान प्रदान गरेका थिए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here