• 108
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    108
    Shares

बाँके वैशाख ४ गते ।
सुवेदी सुवेदी बिच भाइ बन्धु र भाईचाराको सम्बन्धलाई गाढा बनाउने उदेश्य सङ्गै सुवेदी कल्याण प्रतिष्ठान नेपाल जिल्ला शाखा बाँकेको पाचौं साधरण सभा प्रतिष्ठानकि अध्यक्ष लक्ष्मी सुबेदीको अध्यक्षतामा शनिबार सम्पन्न भएको छ। सभाले यज्ञ प्रसाद सुबेदीको अध्यक्षतामा एघार सदस्यीय समिती सर्वसम्मत चयन गरेको छ।

सर्वसम्मत रुपमा अध्यक्ष पदमा चयन भैइसके पछि अध्यक्ष सुबेदीले सधै निस्वार्थ, निस्पक्ष,सेवाभाव का साथ काम गर्ने र समाज प्रति उत्तरदायी हुने निस्पक्ष रुपमा सबैसङ्ग सहकार्य गरि हरेक किसिमका सामाजिक कार्य कुशलतापूर्वक निभाउन कटिबद्ध रहने छु भन्दै प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् ।

प्रतिष्ठानले आज जेष्ठ नागरिक र विभिन्न क्षेत्रमा ( सहकारी , उद्योग, बाणिज्य , पत्रकारिता) निर्वाचित भएका सुवेदी बन्धु र चेली हरुलाई हार्दिक बधाई सम्मानका साथमा मायाको चिनो समेत प्रदान गरेको हो ।

प्रतिष्ठानले बाँके जिल्ला भरी छरिएर रहेका सुवेदी बन्धुहरुलाई एकीकृत गर्दै पुख्र्यौली सस्कार र परम्परालाई बचाई राख्नको लागि र आफ्नो कुल देवतालाई सम्झिनको लागि प्रतिष्ठान मार्फत काम गरिरकेको प्रतिष्ठानको केन्द्रिय सदस्य होमप्रकाश सुबेदीले जानकारी गराएका छ्न ।

यस्तै कार्यक्रमका बिशिस्ट अतिथि एवम् प्रतिष्ठानका केन्द्रिय कोषाध्यक्ष समेत रहेका आनन्द सुबेदीले सुवेदी कल्याण प्रतिष्ठानले आज सम्म गरेका काम र उदेश्य बारे प्रष्ट पारेका छन् ।उनले मष्टा र बराह पुजा गरि बर्षमा दुई प्रकारको पुजा गरि कुल देवतालाई सम्झिने गरेको बताए।

सुबेदीको कुल पुजामा बलि प्रथालाई मान्यता नदिइएको र जेष्ठ पुर्णिामा र मंसिर पुर्णिामा सबै सुवेदी भाई बन्धु एकै ठाउँमा जमघट भैइ कुल देवतालाई सम्झिने गरेको उनले बताए। कार्यक्रममा बाँके जिल्ला र बर्दिया जिल्लामा बसोबास गर्दै आएका सुबेदीको उपस्थिति रहेको थियो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here