बाँकेबाट गहतराज, सुवेदी र चौधरी माओवादी केन्द्रीय सदस्य

70

बाँके पुस १९ गते ।
काठमाडौंको कमलादीस्थित प्रज्ञा भवनमा सम्पन्न भएको माओवादी केन्द्रको आठौं महाधिवशेनले विभिन्न क्षेत्र क्लस्टरसहित पहिलो चरणमा २३६ सदस्यीय केन्द्रीय समिति निर्वाचित गर्दा बाँकेबाट तीन जना समेटिएका छन् ।

बाँकेबाट खुला र कलस्टरबाट ३ जना निर्वाचित भएका हुन् । महाधिवेशनबाट बाँकेका तीन जना निर्वाचित भएका छन् ।

खुलाबाट युवा तथा खेलकुद मन्त्री समेत रहनु भएका महेश्वरजंग गहतराज, प्रतिनिधी सभाका समानुपातिक सांसद पूर्णाकुमारी सुवेदी तथा थारु समुदायको कोटाबाट अञ्जना चौधरी केन्द्रिय सदस्यमा निर्वाचित हुनु भएको हो ।

कोहलपुर निवासी अथक बाँके क्षेत्र नम्बर १ बाट प्रतिनिधी सभाका निर्वाचित सांसद हुनुहुन्छ । भने सुवेदी प्रतिनिधी सभाका समानुपातिक सांसद हुनुहुन्छ । कोहलपुर निवासी उहाँ संसदको कृषि, सहकारी तथा प्राकृतिक स्रोत समितिको सभापतिको जिम्मेवारीमा पनि हुनुहुन्छ ।

यसैगरी चौधरी संविधान सभा सदस्य हुनुहुन्थ्यो । नेपालगन्ज निवासी चौधरी २०७० सालमा माओबादीका तर्फबाट संविधान सभाको समानुपातिक सभासद हुनु भएको थियो ।